SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 25 July 2024
Surrey County Outdoor Championships - 2016
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Phoebe Matravers (Guildford & Godalming AC) 2:33.63 Q
2 Olivia James (Camberley & District AC) 2:34.31 q
3 Poppy Craig-McFeely (Herne Hill Harriers) 2:34.61 q
4 Tia Hansford (Aldershot, Farnham & District AC) 2:37.05
5 Holly Landon (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 2:40.63
6 Valerie Parocki (Hercules Wimbledon AC) 2:50.37
7 Shanice Daley (Herne Hill Harriers) 3:07.05
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Jules Rabey (Camberley & District AC) 2:32.36 Q
2 Gabriella Thoburn (South London Harriers) 2:34.38 q
3 Freya John (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:34.88 q
4 Kyra Sethna-Mcintosh (Croydon Harriers) 2:35.37
5 Holly Sutton Trott (Blackheath & Bromley Harriers AC) 2:41.44
6 Oluwafunto Olatokun (Guildford & Godalming AC) 2:54.23
7 Cate Coverley (Hercules Wimbledon AC) 3:04.89
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Layla Wilkinson (Herne Hill Harriers) 2:33.18 Q
2 Albane Fery (Hercules Wimbledon AC) 2:41.08
3 Cariad Norris (Guildford & Godalming AC) 2:43.85
4 Millie Owton (Crawley AC) 2:47.34
5 Jessica Gates (Camberley & District AC) 2:54.27
6 Isla Simpson (Hercules Wimbledon AC) 2:57.97
7 Sasha Howard (Croydon Harriers) 2:58.59
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Francesca Evered (Reigate Priory AC) 2:37.91 Q
2 Anna Thomas (Camberley & District AC) 2:39.01
3 Emily Dillamore (Camberley & District AC) 2:45.89
4 Anya Stacey (Hercules Wimbledon AC) 2:50.38
5 Molly McConnon (South London Harriers) 2:55.65
6 Leanne Moore (Croydon Harriers) 2:58.76
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 15 May)
1 Layla Wilkinson (Herne Hill Harriers) 2:24.04
2 Jules Rabey (Camberley & District AC) 2:31.08
3 Phoebe Matravers (Guildford & Godalming AC) 2:31.95
4 Francesca Evered (Reigate Priory AC) 2:34.80
5 Freya John (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:37.22
6 Gabriella Thoburn (South London Harriers) 2:38.82
7 Poppy Craig-McFeely (Herne Hill Harriers) 2:39.68
8 Olivia James (Camberley & District AC) 2:40.14

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.