SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2022
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 12 August 2022
Surrey County Outdoor Championships - 1984
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 19 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.8 -1.2
2 S Glover (Sutton&Cheam) 14.3 -1.2
3 H Jarvis (Woking AC) 14.7 -1.2
4 K McCann (Mitcham AC) 15.5 -1.2
5 T Mould (Guildford&G) 15.9 -1.2
6 A Habgood (Waverley H) 16.1 -1.2
7 H Walker (Epsom & Ewell) 17.1 -1.2
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 19 May)
1 J Brown (Mitcham AC) 14.4 +1.3
2 Marie Paynter (Camberley&Dist) 14.6 +1.3
3 R Hamilton (HerculesWimb) 14.6 +1.3
4 R Leaper (Mitcham AC) 14.7 +1.3
5 P Cumbers (Sutton&Cheam) 14.9 +1.3
6 O Riches (Epsom & Ewell) 15.0 +1.3
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 19 May)
1 Nina Rogers (Camberley&Dist) 14.5 -1.5
2 J Lines (Mitcham AC) 15.1 -1.5
3 C Lombard (Redhill&Reig) 15.4 -1.5
4 Z Licorish (Epsom & Ewell) 15.6 -1.5
5 J Butcher (Sutton&Cheam) 15.9 -1.5
6 Z West (Mitcham AC) 16.4 -1.5
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 19 May)
1 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 14.9 -2.2
2 Michelle Steen (Croydon H) 14.9 -2.2
3 F Thompson (Mitcham AC) 14.9 -2.2
4 C Picaud (Guildford&G) 15.0 -2.2
5 K Beswetherick (Camberley&Dist) 15.8 -2.2
6 Louise Schramm (Epsom & Ewell) 16.0 -2.2
7 B Parker (Sutton&Cheam) 16.5 -2.2
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 19 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.7 +0.1
2 F Thompson (Mitcham AC) 14.2 +0.1
3 J Lines (Mitcham AC) 14.3 +0.1
4 J Brown (Mitcham AC) 14.5 +0.1
5 Marie Paynter (Camberley&Dist) 14.6 +0.1
6 R Leaper (Mitcham AC) 14.9 +0.1
7 P Cumbers (Sutton&Cheam) 15.0 +0.1
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 19 May)
1 S Glover (Sutton&Cheam) 14.4 -1.0
2 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 14.4 -1.0
3 Nina Rogers (Camberley&Dist) 14.6 -1.0
4 Michelle Steen (Croydon H) 14.7 -1.0
5 H Jarvis (Woking AC) 14.8 -1.0
6 R Hamilton (HerculesWimb) 15.0 -1.0
7 C Lombard (Redhill&Reig) 15.5 -1.0
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 19 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.8 -0.6
2 S Glover (Sutton&Cheam) 14.1 -0.6
3 F Thompson (Mitcham AC) 14.4 -0.6
4 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 14.4 -0.6
5 Nina Rogers (Camberley&Dist) 14.5 -0.6
6 J Lines (Mitcham AC) 14.6 -0.6
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 15 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 28.1
2 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 30.6
3 L O'Rourke (Mitcham AC) 31.8
4 Louise Schramm (Epsom & Ewell) 32.6
5 P Allen (Taun Man S) 33.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 15 May)
1 R Leaper (Mitcham AC) 30.3
2 H Jarvis (Woking AC) 30.5
3 C Lombard (Redhill&Reig) 31.9
4 K McCann (Mitcham AC) 32.7
5 S Poulson (Epsom & Ewell) 34.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 15 May)
1 F Thompson (Mitcham AC) 30.1
2 C Picaud (Guildford&G) 30.9
3 P Cumbers (Sutton&Cheam) 31.5
4 A Clarke (Epsom & Ewell) 31.8
5 Z West (Mitcham AC) 34.3
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 15 May)
1 Nina Rogers (Camberley&Dist) 30.3
2 J Lines (Mitcham AC) 30.9
3 T Froud (Woking AC) 31.9
4 O Riches (Epsom & Ewell) 32.0
5 T Mould (Guildford&G) 33.3
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 5
(Motspur Pk, 15 May)
1 K Beswetherick (Camberley&Dist) 30.1
2 S Glover (Sutton&Cheam) 30.3
3 J Brown (Mitcham AC) 30.8
4 J Goulter (Woking AC) 33.1
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 19 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 28.3
2 R Leaper (Mitcham AC) 30.2
3 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 30.6
4 Nina Rogers (Camberley&Dist) 30.7
5 C Picaud (Guildford&G) 31.6
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 19 May)
1 F Thompson (Mitcham AC) 29.8
2 K Beswetherick (Camberley&Dist) 30.3
3 S Glover (Sutton&Cheam) 30.4
4 H Jarvis (Woking AC) 30.5
5 J Lines (Mitcham AC) 31.4
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 19 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 28.1 -2.0
2 F Thompson (Mitcham AC) 29.6 -2.0
3 R Leaper (Mitcham AC) 30.0 -2.0
4 A Gregoriou (Sutton&Cheam) 30.1 -2.0
5 K Beswetherick (Camberley&Dist) 30.2 -2.0
6 S Glover (Sutton&Cheam) 30.5 -2.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 17 May)
1 A Cox (Taun Man S) 2:32.9
2 D Macari (Redhill&Reig) 2:33.0
3 E Murray (Mitcham AC) 2:38.3
4 S Poulson (Epsom & Ewell) 2:41.9
5 R Diffley (Reigate Priory) 2:43.6
6 S Ward (Mitcham AC) 2:47.7
7 T Froud (Woking AC) 2:49.1
8 C Burgman (Croydon H) 2:57.0
9 L Braggins (Mitcham AC) 2:58.3
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 17 May)
1 K Pritchard (Epsom & Ewell) 2.40.1
2 N Symes (Camberley&Dist) 2:41.3
3 J Lines (Mitcham AC) 2:45.4
4 Natalie Fairchild (Croydon H) 2:51.0
5 T Still (Mitcham AC) 2:52.3
6 S Lulla (Taun Man S) 2:57.7
7 L Wheeler (Mitcham AC) 3.01.7
8 F Conlin (HerculesWimb) 3:02.0
9 C Middleton (Woking AC) 3:07.2
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 17 May)
1 Susie Cook (Croydon H) 2.36.9
2 S Rutherford (Waverley H) 2:42.5
3 K Hill (Redhill&Reig) 2:44.6
4 Louise Ionascu (Epsom & Ewell) 2:45.9
5 L O'Rourke (Mitcham AC) 2:47.1
6 L Bulman (Mitcham AC) 2:47.3
7 K Lyford (Mitcham AC) 2:48.3
8 D Burridge (Sutton&Cheam) 2:48.3
9 S Goulter (Woking AC) 2:57.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 17 May)
1 N Amiss (Woking AC) 2.28.1
2 H Wheddon (Redhill&Reig) 2:40.4
3 Hayley Payne (Croydon H) 2:44.3
4 Dave Hamilton (HaslemereB) 2:44.8
5 B Parker (Sutton&Cheam) 2:44.9
6 N Thomas (Mitcham AC) 2:48.3
7 C Harris (Mitcham AC) 2:52.6
8 D Oettinger (Taun Man S) 2:57.4
9 Z West (Mitcham AC) 2:58.2
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Motspur Pk, 19 May)
1 A Cox (Taun Man S) 2.31.9
2 N Amiss (Woking AC) 2:31.9
3 D Macari (Redhill&Reig) 2:33.6
4 E Murray (Mitcham AC) 2:34.5
5 N Symes (Camberley&Dist) 2:34.5
6 Susie Cook (Croydon H) 2:36.2
7 K Pritchard (Epsom & Ewell) 2:38.3
8 H Wheddon (Redhill&Reig) 2:39.0
9 S Poulson (Epsom & Ewell) 2:40.9
10 S Rutherford (Waverley H) 2:46.3
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Croydon, 28 April)
1 M Starey (Mitcham AC) 5:33.0
2 N Symes (Camberley&Dist) 5:35.1
3 Natalie Fairchild (Croydon H) 5:36.2
4 K Hill (Redhill&Reig) 5:40.9
5 Louise Ionascu (Epsom & Ewell) 5:43.5
6 D Burridge (Sutton&Cheam) 5:45.2
7 C Harris (Mitcham AC) 6:05.4
8 F Conlin (HerculesWimb) 6:31.8
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Croydon, 28 April)
1 D Macari (Redhill&Reig) 5:21.1
2 Susie Cook (Croydon H) 5:29.8 (?)
3 S Poulson (Epsom & Ewell) 5:32.8
4 J Stone (Belgrave H) 5:36.0
5 S Ward (Mitcham AC) 5:49.2
6 T Still (Mitcham AC) 6:05.5
7 N Storey (Camberley&Dist) 6:18.9
8 C Burgman (Croydon H) 6:39.9
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Croydon, 29 April)
1 D Macari (Redhill&Reig) 5:17.9
2 J Stone (Belgrave H) 5:25.5
3 N Symes (Camberley&Dist) 5:28.1
4 E Murray (Mitcham AC) 5:30.4
5 Susie Cook (Croydon H) 5:31.7
6 S Poulson (Epsom & Ewell) 5:33.5
7 K Hill (Redhill&Reig) 5:40.5
8 Natalie Fairchild (Croydon H) 5:41.9
9 Louise Ionascu (Epsom & Ewell) 5:48.0
10 D Burridge (Sutton&Cheam) 5:52.7
Under-13 Girls 2500 Metres Walk FINAL
(Croydon, 29 April)
1 L Raynsford (Woking AC) 14:52.0
2 I Young (Belgrave H) 15:41.7
3 P Hoskyns (Camberley&Dist) 16:03.2
4 R Parrott (Belgrave H) 16:21.5
5 K File (Redhill&Reig) 16:41.5
6 K Bristow (Woking AC) 17.15.4
7 Kelly Owen (Croydon H) 17:19.9
8 M Pearson (DorkingStP) 17:21.5

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.