SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2022
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 24 May 2022
Surrey County Outdoor Championships - 1982
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 15 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 13.3 +0.1
2 S McCarthy (Guildford&G) 14.0 +0.1
3 J Donnelly (Sutton&Cheam) 14.7 +0.1
4 S Hand (DorkingStP) 15.0 +0.1
5 C Benfield (Mitcham AC) 15.1 +0.1
6 H Roan (Epsom & Ewell) 15.7 +0.1
7 A Charman (Mitcham AC) 16.3 +0.1
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 15 May)
1 Jasmine Brown (Croydon H) 14.1 -0.2
2 G Smith (Mitcham AC) 14.1 -0.2
3 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 14.4 -0.2
4 M Petty (Guildford&G) 14.7 -0.2
5 S Reeve (Epsom & Ewell) 15.1 -0.2
6 N Hockley (HerculesWimb) 15.2 -0.2
7 A Purkiss (Mitcham AC) 15.4 -0.2
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 15 May)
1 Julie Moore (Croydon H) 14.8 -0.5
2 H Gibbens (Surrey AC) 14.9 -0.5
3 T Hillman (Epsom & Ewell) 15.3 -0.5
4 H Findlay (Mitcham AC) 15.4 -0.5
5 M Brent (Mitcham AC) 15.4 -0.5
6 S Stone (Walton AC) 15.5 -0.5
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 15 May)
1 L Poulson (Epsom & Ewell) 13.8 +0.7
2 Y Jones (Mitcham AC) 13.8 +0.7
3 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 14.7 +0.7
4 L House (Mitcham AC) 14.7 +0.7
5 E Simson (HerculesWimb) 15.2 +0.7
6 T Cleary (Epsom & Ewell) 15.2 +0.7
7 Sharon Bidgood (Croydon H) 15.6 +0.7
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 15 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 13.5 -2.9
2 S McCarthy (Guildford&G) 14.2 -2.9
3 Jasmine Brown (Croydon H) 14.5 -2.9
4 J Donnelly (Sutton&Cheam) 14.8 -2.9
5 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 15.1 -2.9
6 T Hillman (Epsom & Ewell) 15.2 -2.9
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 15 May)
1 L Poulson (Epsom & Ewell) 13.9
2 Y Jones (Mitcham AC) 14.1
3 G Smith (Mitcham AC) 14.1
4 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 14.7
5 Julie Moore (Croydon H) 15.0
6 H Gibbens (Surrey AC) 15.0
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 15 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 13.4 -1.5
2 Jasmine Brown (Croydon H) 13.8 -1.5
3 L Poulson (Epsom & Ewell) 13.8 -1.5
4 Y Jones (Mitcham AC) 14.0 -1.5
5 G Smith (Mitcham AC) 14.0 -1.5
6 S McCarthy (Guildford&G) 14.1 -1.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 12 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 27.6
2 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 30.5
3 M Petty (Guildford&G) 30.9
4 A Bowlden (Sutton&Cheam) 30.9
5 T Cleary (Epsom & Ewell) 31.8
6 C Benfield (Mitcham AC) 32.7
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 12 May)
1 Y Jones (Mitcham AC) 28.8
2 Julie Moore (Croydon H) 30.8
3 L Hunt (Sutton&Cheam) 31.9
4 S Reeve (Epsom & Ewell) 32.2
5 N Hockley (HerculesWimb) 32.5
6 H Roan (Epsom & Ewell) 33.3
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 12 May)
1 Jasmine Brown (Croydon H) 28.4
2 L Poulson (Epsom & Ewell) 29.3
3 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 30.5
4 S Hand (DorkingStP) 31.2
5 M Brent (Mitcham AC) 31.3
6 A Purkiss (Mitcham AC) 31.7
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 12 May)
1 G Smith (Mitcham AC) 28.9
2 J Donnelly (Sutton&Cheam) 30.2
3 J Schooling (Epsom & Ewell) 31.5
4 T Hillman (Epsom & Ewell) 31.7
5 T Bellis (Waverley H) 32.3
6 Sharon Bidgood (Croydon H) 34.2
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 15 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 27.5 +1.7
2 G Smith (Mitcham AC) 28.3 +1.7
3 L Poulson (Epsom & Ewell) 28.3 +1.7
4 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 30.2 +1.7
5 Julie Moore (Croydon H) 30.5 +1.7
6 L Hunt (Sutton&Cheam) 31.2 +1.7
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 15 May)
1 Y Jones (Mitcham AC) 28.2 +4.0
2 Jasmine Brown (Croydon H) 28.8 +4.0
3 J Donnelly (Sutton&Cheam) 29.7 +4.0
4 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 30.2 +4.0
5 M Petty (Guildford&G) 30.5 +4.0
6 J Schooling (Epsom & Ewell) 31.2 +4.0
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 15 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 27.0 +2.9
2 Y Jones (Mitcham AC) 28.0 +2.9
3 G Smith (Mitcham AC) 28.1 +2.9
4 L Poulson (Epsom & Ewell) 28.1 +2.9
5 Jasmine Brown (Croydon H) 29.1 +2.9
6 J Donnelly (Sutton&Cheam) 30.3 +2.9
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Wimbledon, 24 April)
1 K Hill (Guildford&G) 2:36.9
2 M Murray (Mitcham AC) 2:37.8
3 N Thornley (Sutton&Cheam) 2:41.4
4 V Taylor (Walton AC) 2:48.7
5 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 2:50.6
6 S Firth (Guildford&G) 2:50.8
7 A Guthrie (Camberley&Dist) 2:50.9
8 A Nimmo (Epsom & Ewell) 2:52.7
9 Alyson Bundock (Croydon H) 2:53.8
10 E Simson (HerculesWimb) 3:16.6
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Wimbledon, 24 April)
1 T Bryant (Mitcham AC) 2:41.7
2 L Clark (Waverley H) 2:47.2
3 L Hunt (Sutton&Cheam) 2:48.7
4 A Graham (MertonLadies) 2:49.5
5 J King (Mitcham AC) 2:51.0
6 J Schooling (Epsom & Ewell) 2:54.0
7 Justine Brown (Croydon H) 2:59.5
8 K Smith (Mitcham AC) 3:02.0
9 J Tyler (Mitcham AC) 3:03.4
10 S Crummie (HerculesWimb) 3:04.3
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Wimbledon, 24 April)
1 E Murray (Mitcham AC) 2:36.9
2 E Benn (MertonLadies) 2:41.0
3 Suzanne Marr (Croydon H) 2:41.7
4 A Bowden (Sutton&Cheam) 2:44.0
5 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 2:52.9
6 T Bellis (Waverley H) 2:53.8
7 C Tuohy (Mitcham AC) 2:54.2
8 N Hockley (HerculesWimb) 3:05.6
9 B Davies (HerculesWimb) 3:05.6
10 S Hooper (Walton AC) 3:13.4
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Wimbledon, 24 April)
1 E Murray (Mitcham AC) 2:28.0
2 T Bryant (Mitcham AC) 2:31.7
3 K Hill (Guildford&G) 2:33.2
4 M Murray (Mitcham AC) 2:36.1
5 N Thornley (Sutton&Cheam) 2:41.0
6 A Bowden (Sutton&Cheam) 2:42.3
7 E Benn (MertonLadies) 2:42.3
8 Suzanne Marr (Croydon H) 2:45.1
9 L Clark (Waverley H) 2:48.5
10 L Hunt (Sutton&Cheam) 3:02.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 13 May)
1 L Clark (Waverley H) 5:17.1
2 N Kalifatis (Mitcham AC) 5:22.1
3 M Murray (Mitcham AC) 5:25.3
4 K Hill (Guildford&G) 5:28.4
5 Jenny Rodaway (Sutton&Cheam) 5:39.1
6 A Graham (MertonLadies) 5:41.7
7 M Wonders (Camberley&Dist) 5:52.0
8 Alyson Bundock (Croydon H) 5:53.4
9 B Davies (HerculesWimb) 6:14.8
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 13 May)
1 T Bryant (Mitcham AC) 5:27.2
2 E Benn (MertonLadies) 5:31.8
3 E Murray (Mitcham AC) 5:32.0
4 A Bowden (Sutton&Cheam) 5:36.1
5 J King (Mitcham AC) 5:38.4
6 Justine Brown (Croydon H) 5:49.6
7 Alex Robinson (HerculesWimb) 6:16.1
8 S Crummie (HerculesWimb) 6:18.4
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Motspur Pk, 15 May)
1 K Hill (Guildford&G) 5:06.1
2 T Bryant (Mitcham AC) 5:07.0
3 M Murray (Mitcham AC) 5:08.1
4 E Murray (Mitcham AC) 5:09.6
5 N Kalifatis (Mitcham AC) 5:18.2
6 L Clark (Waverley H) 5:25.2
7 A Bowden (Sutton&Cheam) 5:26.9
8 E Benn (MertonLadies) 5:34.5
9 J King (Mitcham AC) 5:35.1
10 A Graham (MertonLadies) 5:40.3
11 Justine Brown (Croydon H) 5:53.8
Under-13 Girls 2500 Metres Walk FINAL
(Wimbledon, 25 April)
1 A Barnes (Woking AC) 17:02.6

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.