SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 25 July 2024
SEAA Inter-County, Horspath, Oxford, 10 December 2022

Show All Teams (Default is Top 10 only)

Under-13 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
3rdCaspian HolmesHerne Hill H 10:26
9thLucas HeathHerne Hill H 10:42
10thEdward CunniffeHerne Hill H 10:42
12thDaniel OrbellAldershotF&D 10:43
16thMax WilliamsHerculesWimb 10:52
21stAlbert KadarKingston & Poly 10:56
23rdFynn JenkinSouth London 10:56
26thJacob BowyerWoking AC 11:02
27thHarry AllenHerculesWimb 11:03
29thJosh EmmersonReigate Priory 11:07
30thFinley ShaughnessySouth London 11:08
31stErnesto KellyCroydon H 11:09
40thTheo CreedHerculesWimb 11:18
41stJack ProcopakisAldershotF&D 11:19
48thThomas WhortonHerculesWimb 11:22
51stWilfred HughesSouth London 11:23
52ndSam DysonHerculesWimb 11:24
61stCaleb RushtonSutton&District 11:32
72ndDaniel StreetEpsom & Ewell 11:44
76thJacob DukeEpsom & Ewell 11:46
77thSamuel TsoloEpsom & Ewell 11:50
82ndAaron MorrellSouth London 12:01
90thJames BeatyReigate Priory 12:15
106 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY34
2ndKent54
3rdEssex56
4thSussex85
5thHertfordshire95
6thMiddlesex116
7thHampshire177
8thBuckinghamshire178
9thCambridgeshire210
10thNorfolk281
Under-15 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stAlex LennonSutton&District 12:10
9thEthan NewellSutton&District 12:38
10thAlex Wilson Herne Hill H 12:39
18thEwan SoneSouth London 12:55
20thElliott ManningSutton&District 12:56
22ndMonty HudsonSutton&District 12:57
34thArchy AtkinsonHerne Hill H 13:12
38thOliver JermyWaverley H 13:09
51stNoah FernandezHerculesWimb 13:27
53rdChristopher CullSutton&District 13:28
54thHarvey O'SheaEpsom & Ewell 13:28
55thWarren WilsonHerne Hill H 13:29
58thRafferty HerdAldershotF&D 13:31
59thRafferty HaighSutton&District 13:32
62ndBenjy CarrEpsom & Ewell 13:35
66thToby Spencer ClovesSutton&District 13:38
80thBenjamin HilsonHolland Sports 13:51
82ndJoshua Harwood-WhiteKingston & Poly 13:52
85thMax OrchardReigate Priory 13:54
87thOscar SinnettWoking AC 13:57
88thTom Holland Epsom & Ewell 14:00
90thJoe McDonaldEpsom & Ewell 14:00
109 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY38
2ndKent42
3rdEssex51
4thSussex82
5thSuffolk93
6thHampshire114
7thOxfordshire122
8thNorfolk146
9thCambridgeshire152
10thMiddlesex162
Under-17 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
7thConrad NormanSouth London 14:46
21stSamuel StapleyReigate Priory 15:01
28thEuan WillisReigate Priory 15:13
29thGeorge Pitwood Walton AC 15:14
32ndMori Alimi Herne Hill H 15:22
37thTim Adler Epsom & Ewell 15:27
43rdDan SlavenEpsom & Ewell 15:38
47thAlex BishopAldershotF&D 15:45
57thSam RolastonReigate Priory 15:55
59thTheo WebbHerculesWimb 15:58
60thRobin BebbingtonHerne Hill H 15:58
63rdAlex JackHerne Hill H 16:02
80thJack PiperEpsom & Ewell 16:39
81stJack HobdenHerculesWimb 16:40
82ndOli Corner Epsom & Ewell 16:43
87thHarry BellHerne Hill H 17:00
94thNathan D'HaeseKingston & Poly 17:22
97thKyron-Bailee BurkeCroydon H 17:41
99 finishers

TEAM RESULT
1stSuffolk48
2ndEssex53
3rdHampshire65
4thHertfordshire72
5thKent75
6thSURREY85
7thCambridgeshire107
8thSussex129
9thOxfordshire148
10thNorfolk172
Under-13 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndIsabella HarrisonHerculesWimb 10:57
3rdKitty ScottAldershotF&D 11:02
4thMatilda RobertsonAldershotF&D 11:12
7thJess AllenAldershotF&D 11:18
15thIndia KaurSutton&District 11:32
18thFlorence MillsHerne Hill H 11:40
21stKatie McBrideAldershotF&D 11:48
27thKitty DoverAldershotF&D 11:53
29thPoppy GuestAldershotF&D 11:55
30thIsla KinniburghReigate Priory 11:56
31stLara GowenSutton&District 11:57
32ndFlorence TomblesonReigate Priory 11:58
36thAaliyah TharmakulasingamSutton&District 12:06
37thDarcey-Mae BoothSouth London 12:07
38thAlexandra BramwellHerculesWimb 12:09
42ndSaya MuraseKingston & Poly 12:13
43rdDaisy LarkinBelgrave H 12:14
44thMaya WatsonSouth London 12:15
45thElizabeth HolydayKingston & Poly 12:17
52ndGrace SoneSouth London 12:27
56thSofia MendesHerne Hill H 12:36
107 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY16
2ndEssex40
3rdSussex45
4thHampshire93
5thKent109
6thBuckinghamshire135
7thMiddlesex150
8thOxfordshire184
9thSuffolk201
10thHertfordshire224
Under-15 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndKatie PyeAldershotF&D 13:27
12thRobin SimonsGuildford&G 14:14
16thOrla CarrollHerne Hill H 14:19
23rdLola RoakeWoking AC 14:29
24thLottie QuinnAldershotF&D 14:30
26thSabrina Coppola JohansenEpsom & Ewell 14:33
30thEstee NormanEpsom & Ewell 14:37
37thMaya RungusumySouth London 14:43
41stSophie JackHerne Hill H 14:46
53rdLily KittoHerne Hill H 14:57
56thImogen FreemanWoking AC 15:01
61stMaeve MiniellyHerne Hill H 15:05
76thMaya JobbinsAldershotF&D 15:30
77thMartha Brennan Herne Hill H 15:30
79thEmily EastonGuildford&G 15:31
89thSophie PriceWoking AC 15:35
96thGracie BroughSutton&District 15:59
98thJessica BoothSouth London 16:07
99thMari WoodhatchWoking AC 16:11
100thMaia MorrellSouth London 16:15
107 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY53
2ndKent86
3rdSuffolk91
4thHampshire98
5thMiddlesex110
6thCambridgeshire114
7thSussex115
8thBuckinghamshire124
9thEssex131
10thNorfolk151
Under-17 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
16thLily BrownEpsom & Ewell 17:32
23rdAnnice KempSouth London 17:47
39thAbigail BushellGuildford&G 18:28
49thVivi MarshallHerne Hill H 18:53
50thGrace FordhamEpsom & Ewell 18:56
52ndGrace EminsonHerculesWimb 18:58
54thMatilda LaidlawEpsom & Ewell 19:00
55thSophie ConwayHerculesWimb 19:00
56thGrace O'HanlonHerne Hill H 19:01
61stElise HollisDorkingMV 19:10
62ndKatie Doddrell DorkingMV 19:10
63rdSophie GlencrossEpsom & Ewell 19:10
64thAmelie StarkHerculesWimb 19:10
70thAbigail Grey HerculesWimb 19:16
72ndElla ScraseReigate Priory 19:21
74thCharlotte ConwayHerculesWimb 19:24
86thChristina KirkbyGuildford&G 20:07
88thEva O'HanlonHerne Hill H 20:09
90thIzzy PerryHerne Hill H 20:35
91stBrigitte Von Buddenbrock Kingston & Poly 20:37
96 finishers

TEAM RESULT
1stBuckinghamshire29
2ndKent68(9, 18, 19, 22)
3rdSussex68(1, 13, 21, 33)
4thEssex99
5thMiddlesex101
6thHampshire123
7thSURREY127
8thOxfordshire130
9thCambridgeshire168
10thHertfordshire176
Under-20 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
5thPippa RoesslerAldershotF&D 22:50
6thMartha CollingsWoking AC 23:02
14thSophie LomasEpsom & Ewell 23:29
17thNiamh McLoughlinAldershotF&D 23:42
20thKiki WebbAldershotF&D 23:57
34thEloise DaviesHerculesWimb 25:36
35thLucy HoseasonStragglers 25:48
42ndGabriella CeccheriniEpsom & Ewell 26:36
51 finishers

TEAM RESULT
1stHampshire37
2ndSURREY42
3rdKent59
4thSussex77
5thMiddlesex95
Senior Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndEliza HawthornStragglers 22:34
3rdSerena CarterThames H&H 22:43
5thLea AdamsonBelgrave H 23:04
8thSarah Grover Herne Hill H 23:26
10thSarah HoltStragglers 23:28
14thJennifer NandiHerne Hill H 23:30
16thNaomi LenaneBelgrave H 23:32
18thNatalie Beadle Belgrave H 23:52
22ndLizzie Goldie-ScotBelgrave H 24:08
27thGrace LeylandHerne Hill H 24:26
32ndLaura GoodsonBelgrave H 24:42
36thJulia WedmoreHerne Hill H 24:54
40thElla-May Hards Belgrave H 25:07
46 finished

TEAM RESULT
1stSURREY18
2ndEssex33
3rdSussex71
4thKent95
5thOxfordshire106
6thSuffolk165

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.