SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
Later years
Earlier years
  
 
 

You are here: Home> Cross-Country > County Championships 2006/2007
Today's Date: 23 July 2024
Surrey County Cross-Country Championships 2006 - 2007

Main Championships, Lloyd Park, Croydon - 6 January 2007

UNDER-15 GIRLS

1Grace ShephardEpsom & Ewell Harriers17:12
2Catherine TaylorAldershot, Farnham & District AC17:20
3Joanna KlaptoczGuildford & Godalming AC17:44
4Bethan HubbardAldershot, Farnham & District AC17:48
5Loulou RowlandsSouth London Harriers17:53
6Isabel BrinsdenEpsom & Ewell Harriers17:55
7Catherine HallGuildford & Godalming AC18:06
8Grace O'LearySutton & District AC18:23
9Julia WedmoreHerne Hill Harriers18:36
10Monica IsaacSutton & District AC18:42
11Georgia MiansarowSt Mary's Richmond AC18:47
12Emer KerrSutton & District AC18:48
13Michaela KnesplHercules Wimbledon AC18:54
14Hannah BarefieldAldershot, Farnham & District AC19:02
15Harriet FieldSouth London Harriers19:05
16Megan EvansBelgrave Harriers19:06
17Hannah FayDorking Mole Valley AC19:07
18Hannah EdwardsHerne Hill Harriers19:26
19Danielle BrewerAldershot, Farnham & District AC19:30
20Molly RenferKingston AC & Polytechnic Harriers19:34
21Rebecca FairheadGuildford & Godalming AC19:36
22Katie GilkesGuildford & Godalming AC19:39
23Lucy MorrisWoking AC19:39
24Amy JamesGuildford & Godalming AC19:48
25Jessica WilkinsonAldershot, Farnham & District AC19:55
26Abbey FewellGuildford & Godalming AC19:58
27Rachel PryceSt Mary's Richmond AC19:59
 
28Amy MitchellSouth London Harriers20:24
29Diana BaracAldershot, Farnham & District AC20:33
30Rosie ClarkeEpsom & Ewell Harriers20:36
31Jasmin DotzekCrawley AC20:56
32Lauren MooneyAldershot, Farnham & District AC21:08
33Jasmine BussellSutton & District AC21:12
34Maddie GarnerKingston AC & Polytechnic Harriers21:14
35Rosa WillamsHerne Hill Harriers21:39
36Zoe RiceAldershot, Farnham & District AC21:39
37Sophie OvensEpsom & Ewell Harriers21:47
38Kate ShortAldershot, Farnham & District AC21:49
39Helen SchnabelGuildford & Godalming AC21:55
40Amelia TompkinsCamberley & District AC21:57
41Avril RobinsonHerne Hill Harriers22:06
42Louise HarveyGuildford & Godalming AC22:14
43Hannah FieldSouth London Harriers22:14
44Angela GorgiadisReigate Priory AC22:16
45Kim DawkinsWalton AC23:10
46Nora NigondSt Mary's Richmond AC23:26
47Amelia MaugouberDorking Mole Valley AC23:37
48Hayley WishartSutton & District AC24:05
49Joanna FoxleyBelgrave Harriers24:33
50Jenny HewittSouth London Harriers24:52
51Lauren RhodesCamberley & District AC25:05
52Shannon DavenportCamberley & District AC25:43
53Leonie InghamCamberley & District AC25:49

TEAM RESULT
Aldershot Farnham&D39(2, 4, 14, 19)
Guildford&Godalming53(3, 7, 21, 22)
Sutton & District AC63(8, 10, 12, 33)
Epsom & Ewell H74(1, 6, 30, 37)
South London H91(5, 15, 28, 43)
Herne Hill Harriers103(9, 18, 35, 41)
Camberley & District196(40, 51, 52, 53)

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.