SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 12 December 2019
Surrey County Outdoor Championships - 1981
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 16 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 13.4w (+5.2) CBP
2 S Sheppard (MertonLadies) 14.6w (+5.2)
3 P Taylor (Epsom & Ewell) 14.6w (+5.2)
4 A Saunders (DorkingStP) 14.6w (+5.2)
5 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 14.7w (+5.2)
6 T Scobie (Surrey AC) 14.7w (+5.2)
7 Joanna Day (Redhill&Reig) 14.9w (+5.2)
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 16 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 13.9w +7.2
2 L Poulson (Epsom & Ewell) 14.2w +7.2
3 G Smith (Mitcham AC) 14.3w +7.2
4 T Morgan (Walton AC) 14.5w +7.2
5 J Donnelly (Sutton&Cheam) 14.5w +7.2
6 C Green (Epsom & Ewell) 14.7w +7.2
7 T Gocher (DorkingStP) 16.0w +7.2
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 16 May)
1 H McGuiness (Epsom & Ewell) 14.2w +2.2
2 C Dillon (Surrey AC) 14.2w +2.2
3 J Licorish (Epsom & Ewell) 14.4w +2.2
4 M Urquhart (Epsom & Ewell) 14.5w +2.2
5 J Rowe (Mitcham AC) 15.0w +2.2
6 L Hunt (Sutton&Cheam) 15.3w +2.2
7 A Pavey (DorkingStP) 16.8w +2.2
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 16 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 13.0 CBP
2 Ann Flannery (Mitcham AC) 13.8
3 H McGuiness (Epsom & Ewell) 13.9
4 L Poulson (Epsom & Ewell) 13.9
5 C Dillon (Surrey AC) 14.0
6 S Sheppard (MertonLadies) 14.8
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 13 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 27.3
2 N Toms (Sutton&Cheam) 29.5
3 L Poulson (Epsom & Ewell) 29.6
4 M Urquhart (Epsom & Ewell) 29.8
5 L Hunt (Sutton&Cheam) 31.0
6 Joanna Day (Redhill&Reig) 31.1
7 S King (Sutton&Cheam) 32.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 13 May)
1 C Dillon (Surrey AC) 29.0
2 G Smith (Mitcham AC) 30.3
3 A Saunders (DorkingStP) 30.7
4 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 31.0
5 H McInnes (Sutton&Cheam) 32.7
6 C Wheddon (Redhill&Reig) 33.6
7 T Gocher (DorkingStP) 33.7
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 13 May)
1 Ann Flannery (Mitcham AC) 29.2
2 J Donnelly (Sutton&Cheam) 30.1
3 C Green (Epsom & Ewell) 31.0
4 R Morgan (Walton AC) 31.0
5 S Sheppard (MertonLadies) 32.6
6 C Tunney (Redhill&Reig) 33.8
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 13 May)
1 Bernadette Glen (Croydon H) 29.3
2 H McGuiness (Epsom & Ewell) 29.6
3 J Rowe (Mitcham AC) 30.6
4 T Scobbie (Surrey AC) 30.6
5 P Taylor (Epsom & Ewell) 31.2
6 A Pavey (DorkingStP) 33.7
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 16 May)
1 C Dillon (Surrey AC) 29.0w (+5.2)
2 Ann Flannery (Mitcham AC) 29.3w (+5.2)
3 L Poulson (Epsom & Ewell) 29.6w (+5.2)
4 G Smith (Mitcham AC) 29.7w (+5.2)
5 C Green (Epsom & Ewell) 30.1w (+5.2)
6 J Rowe (Mitcham AC) 30.2w (+5.2)
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 16 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 27.5w (+4.2)
2 H McGuiness (Epsom & Ewell) 29.1w (+4.2)
3 J Donnelly (Sutton&Cheam) 29.6w (+4.2)
4 A Saunders (DorkingStP) 31.0w (+4.2)
5 N Toms (Sutton&Cheam) 33.6w (+4.2)
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 16 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 26.9w (+5.1)
2 C Dillon (Surrey AC) 28.5w (+5.1)
3 H McGuiness (Epsom & Ewell) 28.8w (+5.1)
4 Ann Flannery (Mitcham AC) 28.8w (+5.1)
5 J Donnelly (Sutton&Cheam) 29.5w (+5.1)
6 L Poulson (Epsom & Ewell) 29.7w (+5.1)
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Wimbledon, 26 April)
1 J Wood (Redhill&Reig) 2:38.5
2 N Toms (Sutton&Cheam) 2:38.9
3 P Skues (Epsom & Ewell) 2:41.7
4 E Murray (Mitcham AC) 2:46.1
5 A Nimmo (Epsom & Ewell) 2:54.0
6 K Smith (Mitcham AC) 3:02.2
7 Angela Shirley (Croydon H) 3:03.2
8 C Coleman (HerculesWimb) 3:05.8
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Wimbledon, 26 April)
1 Rochelle Fairchild (Croydon H) 2:34.7
2 Y Jones (Mitcham AC) 2:39.1
3 J Roan (Epsom & Ewell) 2:41.9
4 L Andrews (Woking AC) 2:46.1
5 Janet Smith (Mitcham AC) 2:46.6
6 M Murray (Mitcham AC) 2:48.0
7 N Thornley (Sutton&Cheam) 2:54.9
8 L Down (MertonLadies) 2:59.4
9 Julia Bennett (Epsom & Ewell) 3:07.3
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Wimbledon, 26 April)
1 K Frost (Redhill&Reig) 2:40.8
2 J Daubney (Epsom & Ewell) 2:44.9
3 T Bryant (Mitcham AC) 2:45.9
4 H McGuiness (Epsom & Ewell) 2:50.5
5 L Foy (Epsom & Ewell) 2:51.5
6 J Duffy (Woking AC) 2:54.3
7 R Hatton (Surrey AC) 3:05.7
8 K Scholfield (Mitcham AC) 3:07.8
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Wimbledon, 26 April)
1 K Pye (Mitcham AC) 2:42.7
2 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 2:43.6
3 R Hawkins (Epsom & Ewell) 2:44.0
4 C Green (Epsom & Ewell) 2:47.8
5 K Poulton (Mitcham AC) 2:48.9
6 Justine Brown (Croydon H) 2:50.9
7 S Williams (Woking AC) 2:56.7
8 L Hunt (Sutton&Cheam) 2:58.4
9 J Donnelly (Sutton&Cheam) 3:01.8
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Wimbledon, 26 April)
1 N Toms (Sutton&Cheam) 2:33.1
2 Rochelle Fairchild (Croydon H) 2:34.0
3 J Wood (Redhill&Reig) 2:39.7
4 K Frost (Redhill&Reig) 2:40.0
5 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 2:41.2
6 Y Jones (Mitcham AC) 2:44.2
7 J Roan (Epsom & Ewell) 2:44.7
8 J Daubney (Epsom & Ewell) 2:46.1
9 P Skues (Redhill&Reig) 2:47.2
10 K Pye (Mitcham AC) 2:50.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 14 May)
1 Rochelle Fairchild (Croydon H) 5:12.6
2 J Roan (Epsom & Ewell) 5:21.8
3 K Poulton (Mitcham AC) 5:26.7
4 N Toms (Sutton&Cheam) 5:27.3
5 E Murray (Mitcham AC) 5:33.6
6 P Skues (Epsom & Ewell) 5:34.6
7 E Benn (MertonLadies) 5:45.4
8 R Hatton (Surrey AC) 5:45.7
9 S Williams (Woking AC) 5:56.7
10 N Thornely (Sutton&Cheam) 6:00.1
11 K Smith (Mitcham AC) 6:13.3
12 K Schofield (Mitcham AC) 6:15.9
13 C Coleman (HerculesWimb) 6:19.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 14 May)
1 J Wood (Redhill&Reig) 5:17.0
2 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 5:20.8
3 L Andrews (Woking AC) 5:23.3
4 R Hawkins (Epsom & Ewell) 5:23.4
5 T Bryant (Mitcham AC) 5:24.7
6 K Pye (Mitcham AC) 5:32.4
7 E Murray (Mitcham AC) 5:34.6
8 Justine Brown (Croydon H) 5:44.7
9 H McInnes (Sutton&Cheam) 5:53.1
10 J Duffy (Woking AC) 5:56.9
11 Angela Shirley (Croydon H) 6:05.2
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Motspur Pk, 16 May)
1 Rochelle Fairchild (Croydon H) 5:13.3
2 L Andrews (Woking AC) 5:14.8
3 J Wood (Redhill&Reig) 5:16.0
4 J Roan (Epsom & Ewell) 5:17.6
5 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 5:20.8
6 N Toms (Sutton&Cheam) 5:21.6
7 R Hawkins (Epsom & Ewell) 5:26.4
8 T Bryant (Mitcham AC) 5:31.7
9 P Skues (Epsom & Ewell) 5:32.3
10 K Poulton (Mitcham AC) 5:33.8
11 K Pye (Mitcham AC) 5:33.8
12 E Murray (Mitcham AC) 5:42.4
13 M Murray (Mitcham AC) 6:02.6

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.