SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 22 April 2021
Surrey County Outdoor Championships - 1980
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 17 May)
1 D Hart (Redhill&Reig) 14.5
2 A Rush (Woking AC) 14.7
3 Elspeth Elson (Camberley&Dist) 15.0
4 A Bottung (Parkhouse) 15.0
5 S Hornblower (Sutton&Cheam) 15.1
6 K Greenfield (DorkingStP) 16.1
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 17 May)
1 Bernadette Ross (Mitcham AC) 14.0
2 Alison Price (Croydon H) 15.3
3 J Graham (Guildford&G) 15.6
4 S Houlston (Sutton&Cheam) 16.0
5 K Frost (Redhill&Reig) 16.1
6 L Down (HerculesWimb) 17.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 17 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 13.9
2 Louise Mould (Guildford&G) 14.7
3 Jackie Selley (Walton AC) 15.0
4 S Barritt (Redhill&Reig) 15.3
5 C Arnold 16.0
6 E Goode (DorkingStP) 16.7
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 17 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 14.0
2 Beverly Burns (Guildford&G) 14.4
3 Debbie Marti (Redhill&Reig) 14.6
4 C Pyle (DorkingStP) 15.1
5 L Taylor (Sutton&Cheam) 15.1
6 S Carberry (HerculesWimb) 15.4
7 T Morgan (Walton AC) 15.8
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 17 May)
1 Bernadette Ross (Mitcham AC) 13.7
2 Janet Smith (Mitcham AC) 13.9
3 Debbie Marti (Redhill&Reig) 14.6
4 A Rush (Woking AC) 14.6
5 Elspeth Elson (Camberley&Dist) 14.7
6 Alison Price (Croydon H) 15.2
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 17 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 13.6
2 D Hart (Redhill&Reig) 14.1
3 Beverly Burns (Guildford&G) 14.2
4 Louise Mould (Guildford&G) 14.6
5 Jackie Selley (Walton AC) 14.7
6 J Graham (Guildford&G) 15.5
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 17 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 13.7
2 Bernadette Ross (Mitcham AC) 13.9
3 Janet Smith (Mitcham AC) 14.2
4 Debbie Marti (Redhill&Reig) 14.5
5 D Hart (Redhill&Reig) 14.5
6 Beverly Burns (Guildford&G) 14.6
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 12 May)
1 Bernadette Ross (Mitcham AC) 28.3
2 Elspeth Elson (Camberley&Dist) 30.8
3 S Carberry (HerculesWimb) 31.7
4 K Greenfield (DorkingStP) 34.0
5 A Lay (Walton AC) 35.6
6 H McInnes (Sutton&Cheam) 36.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 12 May)
1 Janet Smith (Mitcham AC) 28.7
2 Jackie Selley (Walton AC) 30.3
3 Louise Mould (Guildford&G) 30.6
4 D Hart (Redhill&Reig) 30.8
5 J Graham (Guildford&G) 33.1
6 L Down (HerculesWimb) 34.1
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 12 May)
1 Beverly Burns (Guildford&G) 29.5
2 Debbie Marti (Redhill&Reig) 29.5
3 A Rush (Woking AC) 30.0
4 D Keogh (Mitcham AC) 30.4
5 S Houlston (Sutton&Cheam) 32.5
6 D Winter (HerculesWimb) 34.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 12 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 28.1
2 R Bennett (DorkingStP) 29.2
3 C Pyle (DorkingStP) 31.0
4 T Morgan (Walton AC) 32.5
5 K Frost (Redhill&Reig) 32.7
6 B Viner (Mitcham AC) 34.4
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 17 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 28.3
2 R Bennett (DorkingStP) 29.0
3 Beverly Burns (Guildford&G) 29.5
4 Jackie Selley (Walton AC) 30.1
5 Louise Mould (Guildford&G) 30.9
6 S Carberry (HerculesWimb) 31.8
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 17 May)
1 Bernadette Ross (Mitcham AC) 27.9
2 Janet Smith (Mitcham AC) 28.8
3 Debbie Marti (Redhill&Reig) 30.0
4 Elspeth Elson (Camberley&Dist) 30.3
5 C Pyle (DorkingStP) 30.7
6 L Goode (Woking AC) 30.9
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 17 May)
1 Brenda Smith (Croydon H) 27.9
2 Bernadette Ross (Mitcham AC) 28.1
3 Janet Smith (Mitcham AC) 28.8
4 Beverly Burns (Guildford&G) 29.5
5 R Bennett (DorkingStP) 29.7
6 Debbie Marti (Redhill&Reig) 30.6
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 26 April)
1 L Carter (Mitcham AC) 2:36.8
2 R Turner (Mitcham AC) 2:39.3
3 N Toms (Sutton&Cheam) 2:44.1
4 A Shave (Herne Hill H) 2:46.8
5 K Voice (Woking AC) 2:51.3
6 Debbie Marti (Redhill&Reig) 2:53.1
7 C Arnold 2:57.5
8 E Lamkin (Woking AC) 3:01.3
9 L Down (HerculesWimb) 3:08.4
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 26 April)
1 R Bennett (DorkingStP) 2:40.7
2 Janet Smith (Mitcham AC) 2:43.0
3 Donna Brown (Croydon H) 2:48.8
4 J Wood (Redhill&Reig) 2:50.3
5 K Howarth (Woking AC) 2:51.4
6 D Keogh (Mitcham AC) 2:52.7
7 J Gage (Woking AC) 3:04.1
8 E Goode (DorkingStP) 3:10.2
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 26 April)
1 Bernadette Ross (Mitcham AC) 2:43.4
2 S Paterson (Camberley&Dist) 2:45.1
3 Lisa Simpson (Sutton&Cheam) 2:46.2
4 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 2:52.0
5 K Woodley (Mitcham AC) 2:54.2
6 S Carberry (HerculesWimb) 2:55.2
7 C Pyle (DorkingStP) 2:55.6
8 J Duffy (Woking AC) 2:56.9
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 26 April)
1 D Gair (Mitcham AC) 2:42.0
2 M Bright (Belgrave H) 2:42.5
3 K Firth (Guildford&G) 2:43.0
4 S Hornblower (Sutton&Cheam) 2:50.0
5 K Pye (Mitcham AC) 2:50.2
6 R Coleman (HerculesWimb) 2:53.1
7 W Coulson-Loades (Sutton&Cheam) 2:57.8
8 G Bates (Woking AC) 2:58.6
9 A Maitland (DorkingStP) 3:05.9
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Motspur Pk, 26 April)
1 L Carter (Mitcham AC) 2:27.0 CBP
2 D Gair (Mitcham AC) 2:33.2
3 Bernadette Ross (Mitcham AC) 2:35.2
4 R Bennett (DorkingStP) 2:38.2
5 R Turner (Mitcham AC) 2:39.7
6 M Bright (Belgrave H) 2:43.8
7 S Paterson (Camberley&Dist) 2:44.4
8 K Firth (Guildford&G) 2:47.3
9 N Toms (Sutton&Cheam) 2:47.5
10 Janet Smith (Mitcham AC) 2:49.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 15 May)
1 L Carter (Mitcham AC) 5:31.5
2 Lisa Simpson (Sutton&Cheam) 5:38.7
3 J Wood (Redhill&Reig) 5:40.6
4 H McLeish (Guildford&G) 5:40.8
5 R Coleman (HerculesWimb) 5:47.1
6 S Hornblower (Sutton&Cheam) 6:01.2
7 A Maitland (DorkingStP) 6:06.4
8 E Lamkin (Woking AC) 6:13.8
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 15 May)
1 R Turner (Mitcham AC) 5:22.0
2 R Bennett (DorkingStP) 5:31.7
3 D Gair (Mitcham AC) 5:35.3
4 K Howarth (Woking AC) 5:42.0
5 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 5:51.2
6 K Pye (Mitcham AC) 5:54.0
7 F Doyley (Reigate Priory) 6:01.6
8 Donna Brown (Croydon H) 6:02.2
9 H McInnes (Sutton&Cheam) 6:16.2
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Motspur Pk, 17 May)
1 L Carter (Mitcham AC) 5:01.9 CBP
2 R Turner (Mitcham AC) 5:17.1
3 D Gair (Mitcham AC) 5:29.7
4 K Howarth (Woking AC) 5:34.3
5 Jane Dinsdale (Mitcham AC) 5:36.3
6 H McLeish (Sutton&Cheam) 5:37.5
7 J Wood (Redhill&Reig) 5:37.9
8 Lisa Simpson (Sutton&Cheam) 5:39.8
9 K Pye (Mitcham AC) 5:46.5
10 R Coleman (HerculesWimb) 5:52.7
11 R Bennett (DorkingStP) 5:57.5
12 S Hornblower (Sutton&Cheam) 6:21.2

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.