SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 22 April 2021
Surrey County Outdoor Championships - 1975
Intermediate Ladies 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 7 June)
1 Eleanor Thomas (Selsonia LAC) 12.7
2 S Flawith (AldershotF&D) 13.6
3 T Waugh (Croydon H) 13.6
4 Janet Frank-Lynch (Mitcham AC) 13.7
5 Helen Taylor (Croydon H) 13.9
6 C Harding (Epsom & Ewell) 14.0
Intermediate Ladies 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 7 June)
1 M Rogers (Surrey AC) 13.2
2 G Reisbach (Surrey AC) 13.6
3 J Davis (Surrey Beagles) 13.6
4 J Hulbert (Epsom & Ewell) 13.6
5 Debbie Buckley (Croydon H) 13.7
6 J Webb (Epsom & Ewell) 14.1
Intermediate Ladies 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 Eleanor Thomas (Selsonia LAC) 12.4
2 M Rogers (Surrey AC) 13.2
3 T Waugh (Croydon H) 13.5
4 J Hulbert (Epsom & Ewell) 13.5
5 S Flawith (AldershotF&D) 13.6
6 G Reisbach (Surrey AC) 13.7
Intermediate Ladies 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 4 June)
1 J Hulbert (Epsom & Ewell) 27.5
2 S Flawith (AldershotF&D) 27.7
3 G Reisbach (Surrey AC) 29.0
4 Deansie Phillips (Croydon H) 31.0
Intermediate Ladies 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 4 June)
1 M Rogers (Surrey AC) 28.1
2 C Harding (Epsom & Ewell) 28.1
3 B Sefelarin (Rick.L.Sch) 28.6
4 J Webb (Epsom & Ewell) 28.6
Intermediate Ladies 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 M Rogers (Surrey AC) 27.1
2 J Hulbert (Epsom & Ewell) 27.6
3 S Flawith (AldershotF&D) 28.1
4 C Harding (Epsom & Ewell) 28.4
5 J Webb (Epsom & Ewell) 28.7
Intermediate Ladies 400 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 4 June)
1 Kathleen Sims (Guildford&G) 62.4
2 T James (Selsonia LAC) 63.2
3 K Piper (Epsom & Ewell) 63.4
4 N Davis (Surrey AC) 66.8
Intermediate Ladies 400 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 4 June)
1 J Powell (Camberley&Dist) 60.8
2 Jeanette Williamson (Epsom & Ewell) 63.0
3 P Lawrence (Selsonia LAC) 64.8
4 Helen Taylor (Croydon H) 67.2
5 Brennan (Sutton&Cheam) 67.5
Intermediate Ladies 400 Metres FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 J Powell (Camberley&Dist) 60.3
2 Kathleen Sims (Guildford&G) 61.0
3 Jeanette Williamson (Epsom & Ewell) 61.4
4 K Piper (Epsom & Ewell) 62.0
5 T James (Selsonia LAC) 62.8
6 P Lawrence (Selsonia LAC) 64.5
Intermediate Ladies 800 Metres HEATS
(Wimbledon, 3 May)
- Kathleen Sims (Guildford&G) 2:22.6
Intermediate Ladies 800 Metres FINAL
(Wimbledon, 3 May)
1 Michelle Cobden (Selsonia LAC) 2:18.6
2 J Brown (Guildford&G) 2:19.7
3 C Thixton (Mitcham AC) 2:22.8
Intermediate Ladies 1500 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 4 June)
1 J Brown (Guildford&G) 4:53.1
2 June Bennett (WSE) 4:59.3
3 S Bennett (Surrey Beagles) 5:11.0
4 C Thixton (Mitcham AC) 5:11.1
5 Ruth Worsfold (Redhill&Reig) 5:12.2
6 R Elderfield (Mitcham AC) 5:17.9
7 J Brittin (Epsom & Ewell) 5:35.8
8 G Haigh (Mitcham AC) 6:01.7
Intermediate Ladies 1500 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 4 June)
1 Jacqueline Ledger (Woking AC) 4:56.7
2 Beverley Frank (Mitcham AC) 4:58.5
3 Glenda Chell (Surrey Beagles) 5:00.0
4 Jill Burchett (Croydon H) 5:07.4
5 F Pankhurst (Epsom & Ewell) 5:23.8
6 J Stevens (Epsom & Ewell) 5:48.1
7 S Luckins (Woking AC) 5:53.0
8 C Gimson (Mitcham AC) 6:04.1
Intermediate Ladies 1500 Metres FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 J Brown (Guildford&G) 4:47.5
2 Beverley Frank (Mitcham AC) 4:52.4
3 Jacqueline Ledger (AldershotF&D) 4:54.8
4 June Bennett (WindsorS&E) 5:06.8
5 Glenda Chell (Surrey Beagles) 5:08.3
6 Jill Burchett (Croydon H) 5:09.2
7 Ruth Worsfold (Redhill&Reig) 5:16.2
8 C Thixton (Mitcham AC) 5:18.0
9 S Bennett (Surrey Beagles) 5:33.1
Intermediate Ladies 80 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 Susan Dalgoutte (Mitcham AC) 12.3
2 Judith Hunt (Bracknell AC) 12.3
3 Nicola Bonner (AldershotF&D) 12.7
Intermediate Ladies Medley Relay FINAL
(Wimbledon, 4 May)
1 Epsom & Ewell Harriers 
Intermediate Ladies High Jump FINAL
(Motspur Pk, 4 June)
1 Sarah Vose (Surrey Beagles) 1.66
2 Judith Hunt (Bracknell AC) 1.60
3 Carol Hawkins (Mitcham AC) 1.55
4 Janice Minott (Selsonia LAC) 1.53
5 S Gentle (Surrey AC) 1.45
Intermediate Ladies Long Jump FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 Karen Murray (Epsom & Ewell) 5.68
2 Janet Frank-Lynch (Mitcham AC) 5.35
3 N Davis (Surrey AC) 5.06
4 Debbie Buckley (Croydon H) 5.02
5 S Martin (Surrey AC) 4.70
6 J Webb (Epsom & Ewell) 4.51
7 H Percival (Sutton&Cheam) 4.42
8 R Rattigan (Surrey Beagles) 4.33
Intermediate Ladies Shot (4kg) FINAL
(Motspur Pk, 7 June)
1 Jackie Jackson (Mitcham AC) 11.45
2 Karen Liisberg (Woking AC) 10.09
3 Maxine Knott (Woking AC) 9.27
4 Brenda Manisier (Surrey Beagles) 8.23
Intermediate Ladies Discus (1kg) FINAL
(Wimbledon, 3 May)
1 Jackie Jackson (Mitcham AC) 30.12
Intermediate Ladies Javelin (600g pre-1999 spec) FINAL
(Wimbledon, 3 May)
1 Jeanette Rose (Selsonia LAC) 35.84
Intermediate Ladies Pentathlon FINAL
(Wimbledon, 3 May)
1 Janice Minott (Selsonia LAC) 3217pts
2 Susan Dalgoutte (Mitcham AC) 2802pts
3 Carol Harding (Epsom & Ewell) 2682pts

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.