SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2020
INTER-COUNTY CROSS COUNTRY 5 February 2020
Later years
Earlier years
 
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties > 2019
Today's Date: 16 February 2020
Inter-Counties 2019 / 2020 Cross Country Events
 

CAU INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
PRESTWOLD HALL, LOUGHBOROUGH
7TH MARCH 2020

TEAM SELECTIONS

UNDER-13 GIRLS

Reserves are in order of selection

Eva

Maignan

SLH

Grace

O’Hanlon

HHH

Eva

O’Hanlon

HHH

Summer

Chapman

WSEH

Tabitha

Brown

G&G

Robin

Simons         

G&G

Arabella

Wilson

G&G

Abigail

Bushell

G&G

RESERVES

 

 

Lily Rose

Brown

HHH

Sophie

Sahia

HHH

Katie

Pye

G&G

Zara

Girling

E&E

 

UNDER-15 GIRLS

Reserves are in order of selection

Sophie

Lomas

E&E

Jemima

Bowen

G&G

Maddie

Clifford

CAM

Phoebe

Bowen

HHH

Brooke

Taylor

E&E

Iris

Brown

E&E

Millie

Thorpe

HW

Lucy

Denece

Reig

RESERVES

 

 

Lulu

Weisz

HW

Anna

Bloomfield

E&E

Poppy

Martin

G&G

Grace

Fordham

E&E

UNDER 17-WOMEN

RESERVES are in order

Amelie

Attenborough

G&G

Ellen

Weir

HW

Martha

Collings

Wok

Pippa

Roessler

AFD

Poppy

Craig-McFeely

HHH

Georgina

Clarke

HW

Suzanne

Lecoutre

G&G

Maddy

Whitman

Bel

RESERVES

 

 

Niamh

McLoughlin

AFD

Katie

Mooney

SLH

Amy

Strode

G&G

Kiara

Valkenberg

E&E

 

UNDER-20 WOMEN

 

Dominique

Corradi

Sutton & Dist

Katriona

Brown

AFD

Charlotte

Griffiths

G&G

Emmie

Savory

WSEH

Megan

Bannister

G&G

Olivia

McDonald

G&G

Elsa

Palmer

DMV

Katie

Hopkins

WOK

 

 

 

RESERVE

 

 

Isabel

Stockley

E&E

 

SENIOR WOMEN

in alphabetical order

Niamh Brown Aldershot Farnham & District
Georgie Bruinvels Aldershot Farnham & District
Charlotte Dannatt Camberley & District
Georgie Fenn Belgrave Harriers
Eleanor Harrison Guildford & Godalming
Phoebe Law Kingston AC & Polytechnic Harriers
Olivia Matthews Clapham Chasers
Suzannah Monk Guildford & Godalming
Emily Wicks Aldershot Farnham & District
 
Reserves:-  
Claire Grima Hercules Wimbledon
Emma Headley Clapham Chasers
Katy Hedgethorne Thames Hare & Hounds
Sarah Kinsella Stragglers
Sally Ratcliffe Aldershot Farnham & District
Natalie Seymour Thames Hare & Hounds

 

UNDER-13 BOYS

Victor HoistenEpsom and Ewell
Oak BuchanHHH
Fabien WhitelockHHH
Jacob HuntSouth London
Joseph HuntSouth London
Tom HarmerSouth London
Freddie LettStragglers
Alex LennonSutton
 
Reserves, in no particular order:
Elliott ManningEpsom and Ewell
Joshua Lee-BaumHHH
Oscar PrebbleSouth London
Christopher CullSutton

 

UNDER-15 BOYS

Ethan ScottWSEH
Conrad NormanSLH
Matthew PickeringSLH
James DarganAFD
Jacob TaylorSLH
Rudi MorrellAFD
Christo ChiltonSLH
Ted Enser Bracknell
   
Reserves
Sam NesbittK&P
Joe Barker E&E
Oliver Emment Walton
Miles BrookesCADAC

UNDER-17 MEN

Will BarnicoatWSEH
Sam Martin G&G
Thomas Jones Walton
Dylan Spencer WSEH
Felix VaughanSLH
Liam StoneWSEH
Alastair RushforthAFD
Theo Cheshire G&G
   
Reserves
Adam Hudson Sutton&D
Nicholas SmithSLH
Raphael Rivero-Stevenet G&G
Jacob HarrisonSLH

Current Surrey Team Managers

Senior Women:Phil Aiken E-mail
Under 20 Women:Frances Ratchford E-mail M: 07766 380281
 Rachel Disley
Under 17 Women:Frances Ratchford E-mail M: 07766 380281
 Rachel Disley
Under 15 Girls:Rachel Disley E-mail M: 07879 441509
 Frances Ratchford
Under 13 Girls:Rachel Disley E-mail M: 07879 441509
 Frances Ratchford
Senior Men:Rob Russell E-mail T: 01306 640148 M: 07810 862842
Under 23/20 Men:Rob Russell E-mail T: 01306 640148 M: 07810 862842
Under 17 Men:Trevor Raggett E-mail
Under 15 Boys:Trevor Raggett E-mail
Under 13 Boys:Sue Goode E-mail

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.