SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
Earlier years
  
 
 

You are here: Home> Cross-Country >County Relay Championships 2019/2020
Today's Date: 12 December 2019
Surrey County Cross-Country Relay Championships 2019 - 2020

Bruce Judd YA Cross-Country Relays, 26 October 2019, Stoke Park, Guildford
Under-15 Boys

 Stage 1Stage 2Stage 3
1South London Harriers 'A' 22:14Conrad Norman (2)07:19Jacob Taylor (1)07:25Christo Chilton (1)07:30
2Windsor Slough Eton & Hounslow AC 'A' 22:37Alex Bishop (7)07:40Sam Johnston (3)07:37Ethan Scott (2)07:20
3Woking AC 23:17Martin Sunderland (3)07:20Leon Lafreniere (2)07:40Teddy Gannon (3)08:17
4Walton AC 'A' 23:29Oliver Emment (5)07:30Ben Shepherd (5)07:53Finn Punton (4)08:06
5Walton AC 'B' 23:59Christopher Vaughan (8)07:55Josh Punton (7)08:04Timothee Adler (5)08:00
6South London Harriers 'B' 24:17Matthew Pickering (4)07:21Brandan Morrell (4)07:59Sam Osmond (6)08:57
7Herne Hill Harriers 'A' 24:24Diego Lister (11)08:17Harvey Kande (8)07:48Sammy Morgan (7)08:19
8Epsom & Ewell Harriers 24:42Joe Barker (6)07:32Jake Valkenburg (6)08:10Cillian Houston (8)09:00
9Guildford & Godalming AC 'A' 24:55Michael Naisby (15)08:30James Garner (11)08:15Jack Westerman (9)08:10
10Holland Sports AC 'A' 25:01Noah Laird (13)08:22Michael Warne (12)08:37Miles Brown (10)08:02
11Camberley & District AC 25:05Ollie Mellor (14)08:28Hayden Ashworth (10)08:14Tobie Dawe (11)08:23
12Hercules Wimbledon AC 25:26William Belton (10)08:15Joseph Willis (14)08:48Adam Hammadi (12)08:23
13Sutton & District AC 'A 25:39Abiram Nagarajan (16)08:31Will Irons (13)08:32Max Naylor (13)08:36
14Walton AC 'C' 26:40Harry Tuckman (12)08:20Callum Stewart (15)09:28Stephen Smith (14)08:52
-Windsor Slough Eton & Hounslow AC 'B' *DNFToby Spencer *(9)07:57Finn Canning *(9)08:18
-Holland Sports AC 'B' DNFNick Jones (18)09:10Thomas Erskine (16)09:14
-Kingston AC And Poly Harriers *DNFSam Nesbitt *(1)07:16
-Guildford & Godalming AC 'B' *DNFLouis Bell *(17)08:35
-Sutton & District AC 'B' *DNFMatthew Conway *(19)09:32

The number in brackets after an athlete's name is the team's position at the end of the stage.

Athletes and Teams shown with an * are non-scoring.

Individual Stage Times
Sam Nesbitt *Kingston & Poly07:16
Conrad Norman South London07:19
Martin Sunderland Woking AC07:20
Ethan Scott WindsorSE&H07:20
Matthew Pickering South London07:21
Jacob Taylor South London07:25
Oliver Emment Walton AC07:30
Christo Chilton South London07:30
Joe Barker Epsom & Ewell07:32
Sam Johnston WindsorSE&H07:37
Alex Bishop WindsorSE&H07:40
Leon Lafreniere Woking AC07:40
Harvey Kande Herne Hill H07:48
Ben Shepherd Walton AC07:53
Christopher Vaughan Walton AC07:55
Toby Spencer *WindsorSE&H07:57
Brandan Morrell South London07:59
Timothee Adler Walton AC08:00
Miles Brown Holland Sports 08:02
Josh Punton Walton AC08:04
Finn Punton Walton AC08:06
Jake Valkenburg Epsom & Ewell08:10
Jack Westerman Guildford&G08:10
Hayden Ashworth Camberley&Dist08:14
William Belton HerculesWimb08:15
James Garner Guildford&G08:15
Diego Lister Herne Hill H08:17
Teddy Gannon Woking AC08:17
Finn Canning *WindsorSE&H08:18
Sammy Morgan Herne Hill H08:19
Harry Tuckman Walton AC08:20
Noah Laird Holland Sports 08:22
Tobie Dawe Camberley&Dist08:23
Adam Hammadi HerculesWimb08:23
Ollie Mellor Camberley&Dist08:28
Michael Naisby Guildford&G08:30
Abiram Nagarajan Sutton&District08:31
Will Irons Sutton&District08:32
Louis Bell *Guildford&G08:35
Max Naylor Sutton&District08:36
Michael Warne Holland Sports 08:37
Joseph Willis HerculesWimb08:48
Stephen Smith Walton AC08:52
Sam Osmond South London08:57
Cillian Houston Epsom & Ewell09:00
Nick Jones Holland Sports 09:10
Thomas Erskine Holland Sports 09:14
Callum Stewart Walton AC09:28
Matthew Conway *Sutton&District09:32

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.