SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 5 January 2014
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

DENBIES VINEYARD, DORKING ON SATURDAY, 4TH JANUARY 2014

RESULTS
Under 15 Boys 4.2k
1 31 Harry Boyd Guildford&Godalming 15.19
2 57 Joshua Hall Kingston AC & Poly H 15.32
3 49 Paul Burgess Herne Hill Harriers 15.38
4 38 Matthew Gibbons Hercules Wimbledon 15.45
5 73 James Lyne South London H 15.47
6 4 Ollie Percival Aldershot Farnham&D 15.50
7 68 Josiah Pawson Reigate Priory AC 15.53
8 45 Abel Tadesse Herne Hill Harriers 15.57
9 33 Samuel Cheesman Guildford&Godalming 16.03
10 5 Alex Rodrigues Camberley & District 16.06
11 10 Aiden Grainger Camberley & District 16.09
12 51 Imran Nadew Herne Hill Harriers 16.10
13 112 Matthew Tolefree Woking AC 16.14
14 42 Feysel Nadew Herne Hill Harriers 16.16
15 3 Harry Grace Aldershot Farnham&D 16.19
16 6 James Fleming Camberley & District 16.22
17 71 Laurie Pope South London H 16.23
18 34 Joseph Boukaze-Khan Guildford&Godalming 16.23
19 8 Daniel Cooke Camberley & District 16.31
20 2 Tom Fitch Aldershot Farnham&D 16.34
21 84 Ben Charnock Sutton & District AC 16.35
22 98 Calum Beauchamp Walton AC 16.39
23 14 Omar Harhara Croydon Harriers 16.40
24 97 Christian Lee Tonbridge AC 16.40
25 29 George Grassly Dorking & Mole V 16.51
26 11 Ross Maxwell Camberley & District 16.54
27 1 Will Brockman Aldershot Farnham&D 16.55
28 13 Kieron Connor Croydon Harriers 16.57
29 47 Callum Barker Herne Hill Harriers 16.59
30 72 Michael Simmons South London H 17.12
31 25 Joe Edwards Dorking & Mole V 17.19
32 55 Harry Reynolds Kingston AC & Poly H 17.20
33 54 Tom Knight Holland Sports AC 17.22
34 27 Tom Lowry Dorking & Mole V 17.24
35 74 Henry Stiff South London H 17.31
36 26 James Kelly Dorking & Mole V 17.33
37 83 Owen Boyd Sutton & District AC 17.39
38 12 Matt Boxall Crawley AC 17.41
39 88 Ryan Galvin Sutton & District AC 17.52
40 43 Malik Nehaili Herne Hill Harriers 17.54
41 79 Ben Clark South London H 17.56
42 77 Conor Watmough South London H 17.57
43 56 Chris Cecil Kingston AC & Poly H 17.58
44 76 Alex Thompson South London H 18.03
45 48 Abdiwahab Ali Herne Hill Harriers 18.05
46 7 Hallam Webb Camberley & District 18.10
47 16 Luke Wakeling Croydon Harriers 18.10
48 86 Ayden Wood Sutton & District AC 18.13
49 87 Jack Adorjan Sutton & District AC 18.25
50 23 Sam Cliff Dorking & Mole V 18.36
   
51 19 Dane Lawrence Croydon Harriers 18.40
52 41 Seb Hudspith Hercules Wimbledon 18.44
53 22 Oliver Appleby Dorking & Mole V 18.47
54 17 Connor Dargan Croydon Harriers 18.55
55 92 Karlis Panzers Tiffin School 19.01
56 18 Joseph Lucas Croydon Harriers 19.03
57 85 George Charnock Sutton & District AC 19.08
58 46 Sam Cohen Herne Hill Harriers 19.11
59 52 Jasper Johnson Herne Hill Harriers 19.11
60 67 Henry McCann Reigate Priory AC 19.24
61 70 Hayden Young Reigate Priory AC 19.43
62 69 Bradley Young Reigate Priory AC 19.44
63 113 Jack Stockdale Woking AC 19.51
64 39 Dominic Howe Hercules Wimbledon 20.39
65 94 Hounpurey Allan Tiffin School 20.44
66 89 Alex Galvin Sutton & District AC 20.52
67 59 George Chaplin Kingston AC & Poly H 20.55
68 21 James Drummond Croydon Harriers 23.06
69 65 Will McGinnis Oxted County School 23.26
70 40 Robert Howe Hercules Wimbledon 23.42
71 96 Tom Jackson Tiffin School 24.42
 
UNDER 15 BOYS TEAM RESULT
1 Herne Hill Harriers 37 (3, 8, 12, 14)
2 Camberley & District 56 (10, 11, 16, 19)
3 Aldershot Farnham&D 68 (6, 15, 20, 27)
4 South London H 87 (5, 17, 30, 35)
5 Dorking & Mole V 126 (25, 31, 34, 36)
6 Kingston AC & Poly H 144 (2, 32, 43, 67)
7 Sutton & District AC 145 (21, 37, 39, 48)
8 Croydon Harriers 149 (23, 28, 47, 51)
9 Reigate Priory AC 190 (7, 60, 61, 62)
10 Hercules Wimbledon 190 (4, 52, 64, 70)



E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.