SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 5 January 2014
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

DENBIES VINEYARD, DORKING ON SATURDAY, 4TH JANUARY 2014

RESULTS
Under 13 Girls 2.8k
1 44 Alex Brown Herne Hill Harriers 11.15
2 45 Eloise O'Shaughnessy Herne Hill Harriers 11.29
3 91 Dominique Corradi Sutton & District AC 11.52
4 63 Darcy Bourne Kingston AC & Poly H 11.57
5 3 Daisy Corbett Aldershot Farnham&D 12.05
6 78 Poppy Wardley Reigate Priory AC 12.05
7 37 Claudia Lance-Jones Guildford&Godalming 12.09
8 47 Clarissa Nicholls Herne Hill Harriers 12.11
9 46 Kayah Wilks Herne Hill Harriers 12.15
10 41 Emily Roe Guildford&Godalming 12.19
11 40 Alexandar Roe Guildford&Godalming 12.37
12 35 Charlotte Griffiths Guildford&Godalming 12.45
13 36 Liyella Harland-Fairweather Guildford&Godalming 12.48
14 101 Olivia McDonald Waverley H 12.54
15 34 Anna Brophy Guildford&Godalming 12.57
16 104 Katie Hopkins Woking AC 12.58
17 2 Kationa Brown Aldershot Farnham&D 13.00
18 97 Freya Thomson The Stragglers AC 13.05
19 73 Abby Holder Reigate Priory AC 13.13
20 50 Ellie Stratton Herne Hill Harriers 13.15
21 6 Jodie Strettell Aldershot Farnham&D 13.16
22 100 Elle Horsman The Stragglers AC 13.18
23 7 Abi White Aldershot Farnham&D 13.21
24 76 Maddie Pullen Reigate Priory AC 13.25
25 55 Amy Miller Herne Hill Harriers 13.26
26 54 Lily Waldbeck-Evans Herne Hill Harriers 13.29
27 69 Lucy Broderick Reigate Priory AC 13.38
28 96 Laura Howley The Stragglers AC 13.38
29 5 Ellie Monday Aldershot Farnham&D 13.41
30 60 Kathryn Bartle Kingston AC & Poly H 13.42
31 8 Ella Windle Aldershot Farnham&D 13.44
32 14 Amy Dove Camberley & District 13.47
33 99 Gabrielle Icmat The Stragglers AC 13.49
34 13 Sophie Dove Camberley & District 14.08
35 11 Rhianna Grainger Camberley & District 14.10
36 15 Rosa Webb Camberley & District 14.14
37 17 Sarah Nawaz Croydon Harriers 14.16
38 95 Emily Jagger Sutton & District AC 14.20
39 74 Emelye Kenyon-Brown Reigate Priory AC 14.21
40 75 Ciara Maher Reigate Priory AC 14.24
41 98 Katie Orrell The Stragglers AC 14.26
42 102 Sara Lopez-Fujimaki Windsor, Slough E&H 14.27
43 79 Thea Wardley Reigate Priory AC 14.29
44 64 Hannah Lester Kingston AC & Poly H 14.29
45 61 Annabel Hobday Kingston AC & Poly H 14.32
46 30 Emiko Salvi Dorking & Mole V 14.34
47 22 Olivia Partridge Dorking & Mole V 14.34
48 39 Florence Niemy Guildford&Godalming 14.37
49 80 Katie Watson Reigate Priory AC 14.40
50 42 Alex Shaw Guildford&Godalming 14.43
   
51 9 Jessica Murrell Aldershot Farnham&D 14.46
52 10 Charlotte Holden Camberley & District 14.48
53 21 Evie Parnham Dorking & Mole V 14.52
54 67 Lily Turner Priory C of E School 14.57
55 28 Ailsa Graham Dorking & Mole V 14.58
56 68 Livvy Ricketts Ranelagh Harriers 14.58
57 24 Holly Schlaeppi Dorking & Mole V 15.00
58 92 Sophie Gee Sutton & District AC 15.00
59 31 Tess Johnson Dorking & Mole V 15.01
60 59 Amy Counihan Kingston AC & Poly H 15.19
61 103 Niamh Carey Woking AC 15.23
62 43 Ciara Kennedy Hercules Wimbledon 15.31
63 27 Anastasia Spencer Dorking & Mole V 15.52
64 38 Holly Niemy Guildford&Godalming 15.58
65 66 Darcy Mason Kingston AC & Poly H 16.05
66 12 Emily Rodenburg Camberley & District 16.12
67 72 Eve Hassan Reigate Priory AC 16.17
68 1 Georgia Brenton Aldershot Farnham&D 16.21
69 25 Leah Schlaeppi Dorking & Mole V 16.33
70 20 Heidi de la Hoyde Dorking & Mole V 16.46
71 65 Lucy Tunnacliff Kingston AC & Poly H 17.01
72 82 Hannah Smith Reigate Priory AC 17.20
73 18 Isabelle Byrne Dorking & Mole V 17.28
74 33 Charlotte Peel Dorking & Mole V 17.30
75 26 Marta Sowinska Dorking & Mole V 17.30
 
UNDER 13 GIRLS TEAM RESULT
1 Herne Hill Harriers 20 (1, 2, 8, 9)
2 Guildford&Godalming 40 (7, 10, 11, 12)
3 Aldershot Farnham&D 66 (5, 17, 21, 23)
4 Reigate Priory AC 76 (6, 19, 24, 27)
5 The Stragglers AC 101 (18, 22, 28, 33)
6 Kingston AC & Poly H 123 (4, 30, 44, 45)
7 Camberley & District 137 (32, 34, 35, 36)
8 Dorking & Mole V 201 (46, 47, 53, 55)


E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.